Zobni vsadki

default image

Glede na to, da je zobni vsadek podoben naravnemu zobu, da izgleda kot naravni zob, da tkiva okrog njega lahko doleti podobna usoda kot obzobna tkiva, ga je treba tudi čistiti kot naravni zob. Predvsem je pomembno, da je protetični del nameščen tako, da lahko s pripomočki za higieno dosežemo mesta, kjer bi prekomerno nakopičenje zobnih oblog lahko povzročilo vnetje dlesni in napredovanje vnetja ob umetni korenini. Zaključek vsakega implantološkega posega je zato tudi individualen pouk o ustni higieni s poudarkom na pripomočkih in pravilnem čiščenju zobnih vsadkov.

 

Tako kot pri čiščenju naravnih zob tudi pri zobnih vsadkih očistimo zobe in robove dlesni z mehko zobno ščetko, ki ima več tisoč tankih ščetin. S tako ščetko ne bomo poškodovali dlesni, veliko število tankih ščetin pa omogoča temeljito odstranjevanje zobnih oblog tudi pod robom dlesni. Zelo učinkovita za vzdrževanje visoke ravni ustne higiene, še posebej pri implantatih, je tudi sonična zobna ščetka, ki deluje na osnovi patentiranega dinamičnega fluidnega delovanja.

Z navadno zobno nitko ali s posebno zobno nitko, ki ima čvrst vdevalec in čistilno gobico, lahko pa tudi z medzobno ščetko, očistimo medzobne prostore in mesta okrog zobnega vsadka. Pri uporabi medzobnih ščetk moramo paziti, da izberemo posebne medzobne ščetke za čiščenje okrog implantatov. Take medzobne ščetke imajo plastificirano žično jedro. Kakršnikoli kovinski deli bi lahko poškodovali površino (titanovega) zobnega vsadka, s čemer bi povzročili dodatno kritično mesto za kopičenje zobnih oblog.

K dobri maniri vzdrževanja zobnih vsadkov sodijo tudi redni preventivni pregledi pri zobozdravniku. Redno spremljanje stanja zobnega vsadka in tkiv okrog njega lahko veliko prispevajo k življenjski dobi zobnega vsadka, saj se morebitne zaplete lahko odkrije že v zgodnji fazi. Prej ko se odkrijejo, večje možnosti so, da bodo uspešno sanirani.

 

 

Januar, 2012

REKLAMNO SPOROČILO

REKLAMNO SPOROČILO

Skip to content